WestJet, 1700 pilotu işten çıkarıyor

featured

WestJet; küresel COVID-19 salgını nedeniyle , hava yolculuğunda benzeri görülmemiş bir azalma yüzünden işten çıkardığı 1.700 pilotu bu konuda bilgilendirdi.

Calgary merkezli havayolu; ”işten çıkarma kararının WestJet, WestJet Encore ve Swoop bünyesindeki pilotları etkilediğini ve 1 Mayıs veya 1 Haziran tarihlerinden itibaren yürürlüğe gireceğini” söyledi.

E-postayla gönderilen bir açıklamada; bir sözcü, küresel çaptaki salgının havayolu endüstrisi üzerindeki muazzam etkisi yüzünden bu alınan kararın bir “son çare kararı” olduğunu söyledi.

Açıklamada ek olarak, “Bu bildirimler ; sınırları kapatan, sadece gerekli seyahati teşvik eden ve WestJet filosunun neredeyse dörtte üçünün yerde tutulmasına yol açan uçuşta dramatik bir azalmayı zorlayan COVID-19 küresel krizinden dolayı işten çıkarılan çalışanlara gönderilmiştir” denildi.

Son olarak açıklamada “Bu krizden dolayı meydana gelen ‘işten çıkarmalar’, WestJet için zorlu zamanlarında kullandığı en son çare olmuştur. Bununla birlikte; COVID-19’un havacılık endüstrisi üzerindeki etkisi muazzamdır ve WestJet, havayolumuzu hava durumuna göre doğru boyutlandırmak için zor ama gerekli kararlar almak zorunda kalmıştır. Bu eylemler, WestJet’in hızlı bir şekilde yeniden toparlanması ve Kanada’nın ekonomik toparlanmasına katılma kabiliyetinde çok önemli bir rol oynamasını sağlayacak” diye belirtilmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
WestJet, 1700 pilotu işten çıkarıyor