Türkiye’nin saldırı ihtimaline karşı Rusya’dan skandal hamle

featured

Libya’da Vatiyye Askeri Hava Üssü’nün vurulduğu öne sürülmüştü. Libya UMH yetkililerinden biri saldırıyı doğruladı. Saldırının ardından Rusya’nın hain bir plana imza attığı ortaya çıktı.

Libya ordusu yetkilisi, Vatiyye Askeri Hava Üssü’nün gece saatlerinde kimliği belirsiz savaş uçaklarının saldırısına uğradığını söyledi.

Vatiyye Üssü’ne yapılan saldırı sonrası Rusya’nın bölgede harekete geçtiği öğrenildi.

Rusya Araştırmaları Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, “Libya’da dün gece Al-Watiyah üssüne hava saldırısı yapılması sonrasında bugün de Hafter güçlerine Mısır, BAE ve Suriye’den yeni uçak takviyesi yapıldı. Uçak takviyelerinin olası Türkiye’nin tepki olarak hava alanlarını bombalama ihtimaline karşı yapıldığı bildirildi” denildi.

“Rus uçakları yaptı”
Araştırmacı yazar Murat Akan ise saldırının Ruslar tarafından yapıldığını öne sürerek, “Eveleyip gevelemeye gerek yoktur. Libya ordusunun kontrolünde bulunan Vatiyye Askeri Hava Üssü’ne düzenlenen saldırıları Rus uçakları yaptı. Ruslar, aleni ve pervasızca meydan okuyor Türkiye bir an önce Libya’da hava üssü kurup savaş uçaklarını kullanılabilir hale getirmelidir” dedi. (yeniakit)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türkiye’nin saldırı ihtimaline karşı Rusya’dan skandal hamle