Savunma Sanayi

Türkiye’nin büyük başarısı; Hisar O’ya yurt dışından ilk sipariş

Bangladeş, hava füze savunma sistemi olarak Türkiye’nin milli imkanlarla geliştirilen ilk “Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi” olan HİSAR-O’yu seçti.

Bangladeş, hava füze savunma sistemi olarak Türkiye’nin milli imkanlarla geliştirilen ilk “Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi” olan HİSAR-O’yu seçti. Southasian Monitor’un haberine göre, HİSAR-O, henüz Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girmeden dost ve kardeş Bangladeş’ten sipariş almış oldu. Bangladeş, Rus Pechora 2M Orta Menzilli Hava Savunma Sisteminin yerine, ASELSAN ve Roketsan tarafından geliştirilen HİSAR-O Hava Savunma Sistemini tercih etti.

TÜRKİYE’DE ÜRETİLİYOR

HİSAR-O, sabit ve döner kanatlı hava araçlarının, seyir füzelerinin, insansız hava araçlarının ve havadan karaya atılan füzelerin imhasını gerçekleştirebiliyor.

HİSAR-O, sabit birliklerin ve kritik tesislerin hava savunması kapsamında sabit ve döner kanatlı hava araçlarının, seyir füzelerinin, insansız hava araçlarının ve havadan karaya atılan füzelerin 25+ km menzile kadar etkisiz hale getirilmesini sağlıyor. Testleri başarıyla devam eden sistemin, 2021 yılından itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alınması planlanıyor.

BAĞLANTILI HABER:   Çekimleri 6 Ay Süren, TİHA’nın Geliştirme Aşamasını Anlatan Belgesel Yayınlandı

 

Kaynak: southasianmonitor. kokpit.aero

İlgili Haberler

Bu da dikkatini çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı