Turizm

Türkiye 15 Temmuz’da Rusya ve Ukrayna’ya kapıları açıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı, Rusya ve Ukrayna ile ilgili önemli bir karar aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın Rusya ve Ukrayna’dan Türkiye’ye dönük uçuşlara 15 Temmuz itibariyle izin verme kararı aldığı öğrenildi. Kararın sadece turistik bölgeleri değil, tüm Türkiye’yi kapsadığı kaydedildi. Uçuşların fiili olrak başlayabilmesi için, bu ülkelerin de aynı şekilde izin vermesi gerekiyor.

10 Haziran’dan itibaren başlıyor

Türkiye 10 Haziran itibariyle, Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, yurt dışından gelen uçuşlara izin vermeye başlayacak. Bu açıdan Cavid-19 ile mücadelede başarı göstermiş ülkelerle karşılık mutabakatlar yapılarak uçuşlar başlayacak.

Koçkar: Oteller 15 Temmuz’da açılacak şekilde kendini hazırlamalı

Konuyla ilgili olarak TurizmGüncel’e açıklama yapan Anex Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, söz konusu kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Önlerinde en azından bir tarih olmasının sezonun geri kalanı için son derece önemli olduğuna dikkat çeken Koçkar, bu pazarlarla çalışan ve açma planı yapan otellerin 15 Temmuz’da operasyona başlayacak gibi hazırlık yapmaları gerektiğini söyledi.

Rusya 1 Ağustos’a sarkabilir

Ukrayna uçuşlarının 15 Temmuz’da başlayabileceğini ve bu ülkeyle ilgili hiçbir sorun olmdığını, ancak Rusya uçuşlarının 1 Ağustos’a sarkabileceğine dikkat çeken Koçkar, 1 Ağustos tarihini telaffuz etme nedeninin ise, Rus hava yolu şirketi Aeroflot’un bu tarihi işaret etmesi olduğunu belirtti.

Turizm Güncel

Başa dön tuşu