Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Xi’an seferlerinde frekans artışına gidiyor

Türk Hava Yolları 30 Aralık'ta uçuş ağına eklediği Çin'in Xi'an kentine düzenlediği seferlerinde artışa gidiyor.  THY'nin haftada 3 sefer olarak icra edilen seferleri 30 Mart 2020 itibariyle haftada 4 frekansa çıkarılacağı öğrenildi.

Türk Hava Yolları 30 Aralık’ta uçuş ağına eklediği Çin’in Xi’an kentine düzenlediği seferlerinde artışa gidiyor.  THY’nin haftada 3 sefer olarak icra edilen seferleri 30 Mart 2020 itibariyle haftada 4 frekansa çıkarılacağı öğrenildi.

Misafirlerine İstanbul’dan 126 ülkeye direkt uçuş ile seyahat etme ayrıcalığı sunan Türk Hava Yolları, Çin’in 3 bin yıldır yaşayan kenti Xi’an’ı 30 Aralık tarihi itibarıyla uçuş ağına eklemişti. Bayrak taşıyıcının Anakara Çin’deki 4. küresel ölçekte ise 318. uçuş noktası olan Xi’an’a gerçekleştireceği seferler Airbus A330 tipi uçaklar ile haftada üç frekans olarak icra ediliyordu.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne ilk uçuşunu 1999 yılında Pekin’e gerçekleştiren Türk Hava Yolları Xi’an uçuşları ile birlikte Asya’yı dünyaya bağlayan güçlü konumunu pekiştirdi.  Küresel taşıyıcı yeni uçuş rotası ile Xi’an’dan başlayıp Venedik’e kadar uzanan tarihi ipek yolunun tamamını uçuş ağıyla kapsamış oldu.

BAĞLANTILI HABER:   Türk Hava Yolları'nın Kharkiv seferleri yeniden başladı
Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı