Türk Hava Yolları New York’tan tahliye seferi yapacak

featured

Türk Hava Yolları’nın (THY), yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ABD’de kalan Türk vatandaşları için New York’tan 17 Haziran’da (yarın) özel sefer düzenleyeceği bildirildi.

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu’ndan yapılan duyuruda, ”Türk Hava Yolları tarafından 17 Haziran 2020 Çarşamba günü, New York yerel saatiyle 18.45’te JFK Havalimanı’ndan İstanbul’a özel bir sefer (TK4902) düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu seferle ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımızın biletlerini aşağıdaki satış kanallarından biri üzerinden en kısa sürede temin etmeleri gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Biletlerin, THY çağrı merkezi ve nycinfo@thy.com e-mail adresi ile THY New York ofisinden temin edilebileceği bildirildi.

Testi pozitif çıkan ve belirtiler gösterenler uçamayacak

Duyuruda, Covid-19 belirtileri gösteren veya daha öncesinde Covid-19 tanısı konulmuş olanların uçuşa kabul edilmelerinin yolcu güvenliği bakımından mümkün olamayacağı bilgisine yer verildi.

Ayrıca, yolcuların normal şartlarda hakkı olan kabin bagajlarının salgına karşı tedbirler çerçevesinde uçuş kabinine alınmalarına izin verilmeyeceği belirtilerek, bagajların bilet işlemleri sırasında uçağa yüklenmek üzere bırakılması önerildi.

THY tarafından 15 Mayıs’ta New York ve Chicago’dan, 16 Mayıs’ta Houston’dan, 17 Mayıs’ta Miami’den ve 3 Haziran’da Los Angeles’ten tahliye uçuşu yapılmıştı.

Milliyet

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları New York’tan tahliye seferi yapacak