THY’nin yüzde 30 kesinti talebine sendikadan ret kararı

featured

Türk Hava Yolları’nın iştiraki THY Teknik ile Özçelik-İş Sendikası arasında maaş düzenlemesi görüşmeleri sürüyor. Özçelik-İş Sendikası THY’nin yüzde 30 maaş kesintisi talebini reddetti. Sendika TİS’e uyulmasını istiyor.

İşte sendikanın açıklaması;
THY Teknik A.Ş. yetkili mercileri tarafından, Havacılık Şube Başkanımıza ve şube yöneticilerimize Iletilen ve bir önceki mailimizde bahsi geçen yüzde 30 ücret indirimi teklifi, Sendikamız Genel Yönetim Kurulu ile Şube Yönetim Kurulumuzun ortaklaşa yaptığı toplantıda ele alınarak işverene iletilmek üzere bir karara varılmıştır.

Bu çerçevede birçok farklı nedenlerin olması dikkate alınarak işveren tarafının teklifi tarafımızca kabul görmemiş olup, bununla birlikte taraflarca imzalanan ve yürürlükte olan toplu iş sözleşmemizin uygulanması konusunda ısrarlı talebimiz işveren yetkililerine iletilmiştir.

Buna karşılık işverenliğin yasalardan doğan ücretsiz izin kullandırma hakkının olduğu bu hakkını da kullanacağını tarafımıza bildirdi.

Üyelerimizin bu süreçten en az kayıpla çıkabilmesi adına yürüttüğümüz müzakere süreçlerine ilişkin olarak herhangi bir gelişme olması halinde siz değerli üyelerimizi bilgilendirmeye devam edeceğimizi bildirir, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin yüzde 30 kesinti talebine sendikadan ret kararı