1. Haberler
  2. Gündem
  3. THY’nin Tayvan’a seferleri ne zaman başlayacak?

THY’nin Tayvan’a seferleri ne zaman başlayacak?

featured

Türkiye, Temmuz ayında Tayvan’a uçuşlarının yeniden başlamasını bekliyor. Türkiye; korona virüsü pandemisi yüzünden ağır darbe alan turizm endüstrisini canlandırmaya çalıştığı için, Temmuz ayından itibaren Tayvan’a olan uçuşlarını yeniden başlatmaya çalışıyor.

Türkiye; dün, yabancı turistleri, turizmin ekonomisinin bir ayağı olan ülkeye çekmeyi amaçlayan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” kampanyası başlattı.

Girişim, devam eden COVID-19 tehdidine karşı dikkatli olan ziyaretçileri ikna etmek için ulaşım, konaklama ve yemek endüstrileri için olan sertifikasyonu içeriyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy; 166 ülkeye hava trafiğini yeniden başlatmak için planlar yapılmaya çalışılıyor. Ancak uçuşların yeniden başlaması; virüsün, ilgili ülkelerde kontrol altında tutulup tutulmadığına bağlı” dedi.

Bakan Ersoy; Temmuz ayından itibaren, Türkiye ile Tayvan arasında hava yolculuğunun devam edebileceği yönündeki umutları dile getirdi. Ancak CNA, Tayvanlı yetkililerin bu tür bir planı henüz onaylamadıklarını yazdı.

Türk Hava Yolları tarafından işletilen tek uçuş rotası; korona virüsü salgınının yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında, 18 Mart’tan itibaren askıya alındığında, iki ülke arasındaki hava trafiği kesintiye uğradı.

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin Tayvan’a seferleri ne zaman başlayacak?
Yorum Yap