1. Haberler
  2. Gündem
  3. THY’nin Malabo’ya ilk seferi 7 Şubat’ta

THY’nin Malabo’ya ilk seferi 7 Şubat’ta

Türk Hava Yolları- Atatürk Havalimanı - Hava Haber
Cumali Selvi

Türk Hava Yolları, 7 Şubat itibarı ile Ekvator Ginesi’nin başkenti Malabo seferlerine başlıyor. Dünyada en çok ülkeye uçan hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları (THY), uçuş ağına Afrika’da yeni bir noktayı eklemeye hazırlanıyor.

THY, 7 Şubat Cuma günü, Ekvator Ginesi’nin başkenti Malabo uçuşlarına başladığını açıkladı. Yeni uçuş noktası, “Keşfedilecek yepyeni bir destinasyonumuz var: Malabo. 7 Şubat’ta başlayacak uçuşlarımızla Ekvator Ginesi’nin başkenti Malabo’yu bizimle keşfedin” açıklaması ile duyuruldu.

İstanbul Havalimanı’ndan başlayacak seferler haftanın 3 günü karşılıklı gerçekleşecek. Seferler pazartesi, çarşamba ve cuma günleri yapılacak.

15. yüzyılda Portekizli denizciler tarafından keşfedilen Malabo, Ekvator Ginesi’ne bağlı bir ada olan Bioko’da yer alıyor ve ülkenin başkenti konumunda. Egzotik hayvanların görülebileceği el değmemiş doğal ortamları, altın renkli kumlara sahip kusursuz sahilleri ve renkli şehir kültürü ile ünlü.

Expat şehri

Egzotik bir tatilin kapılarını aralayan Malabo, zengin petrol ve doğalgaz kaynakları sayesinde Afrika’nın kozmopolit ve gelişmiş şehirleri arasına girmeye aday. Burası daha çok bir “expat” şehri olsa da adanın Güney Atlantik Okyanusu kıyısındaki muhteşem kumsalları ve el değmemiş tabiatı, doğa aşıklarını buraya çekiyor. Malabo, aynı zamanda kültürel öğelerine sahip çıkmış bir şehir. Buradaki müzelerde etnik kültüre ait eserler ve hikâyelerle karşılaşmak mümkün.

Malabo, seyahat tutkunlarına şunları vaat ediyor: Yüzme, doğa yürüyüşü, eğlence, alışveriş, dalış, tarih ve sanat.

Havalimanı şehre 8 km

Merkeze 8 km uzaklıktaki Malabo Havalimanı’ndan (SSG) şehir merkezine toplu taşıma pek tercih edilmiyor. Özel şirketlerin çalıştırdığı toplu taşıma araçları şehir merkezine ulaşım sağlasa da belirli bir düzenleri bulunmuyor. Ziyaretçiler daha çok taksileri tercih ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin Malabo’ya ilk seferi 7 Şubat’ta
Yorum Yap