THY’nin bu paraya ihtiyacı mı var? Neden seferler iptal edilmiyor?

featured

Türk Hava Yolları, Çin, Hong Kong ve İran uçuş biletlerinde bağımsız işlem uygularken koronavirüsün ciddi anlamda tehlike yarattığı İtalya ve diğer Avrupa ülkelerine gitmek istemeyen yolcular için hala adım atmadı. Türk Hava Yolları’nın bu tavrı eleştirilere sebebiyet verirken, “THY bu paraya muhtaç mı” şeklinde sosyal medyadan tepkiler yağdı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve neredeyse tüm Dünya’ya yayılan koronavirüs salgını, birçok sektörü zorda bırakırken bu sektörlerin başında ise havayolu şirketleri geldi. Özellikle Çin ve İran’da görülen koronavirüs nedeniyle çoğu havayolu şirketi uçuşları durduruken Türk Hava Yolları da belli bir süreyle uçuşlarını durdurmak zorunda kaldı. Salgın sebebiyle bu kararı alan THY, yolcularına ise ücret iadesi ya da değişiklik hakkı tanıdı. Ancak THY’nin Çin ve İran için aldığı bu karar, İtalya ve koronavirüsün görüldüğü diğer Avrupa Ülkeleri için geçerli olmadı. Salgın sebebiyle 12’den fazla kişinin öldüğü ve 200’den fazla da vakanın bulunduğu İtalya’ya gitmek istemeyen vatandaşlar, THY’nin iptal başvurularını kabul etmediği gerçeğiyle karşılaştı.

‘Genel Müdürlük’ten yazı bekleniyor’

Koronavirüs sebebiyle birçok yolcu, salgının görüldüğü yerlere olan uçuşlarınının iptali için THY’nin resmi internet sitesinden geri bildirim formu oluşturdu. Oluşturulan formdan sonra yolcular THY’nin müşteri hizmetleri numarasından ilgili departmanına aktarıldılar. Burada yolcuların uçuş iptali kaydı sisteme entegre edildi. THY’nin müşteri hizmetlerindeki personeli İtalya ve diğer Avrupa ülkerinde yaşanan bu kriz sebebiyle “Genel Müdürlük’ten açıklama beklendiğini” ifade etti.

Daha sonra THY’nin geri dönüş maili ise şu şekilde oldu:

“Öncelikle, Korona Virüsü kaynaklı yaşanan olumsuzluklar nedeniyle üzgünüz.

Geri bildiriminiz doğrultusunda, ücretsiz bilet değişiklik / ücretsiz bilet iade talebinize olumlu yanıt veremeyeceğimizi bildirmek isteriz. İptal/değişiklik işleminiz için biletinizi satın aldığınız acenteniz ile görüşmeniz gerektiğini iletiriz.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne yaptığımız uçuşları 31 Mart 2020 tarihine kadar geçici süre ile durduğumuz için, bu tarihe kadar olan Çin, Hong Kong ve İran biletlerinde ücret koşullarından bağımsız işlem gerçekleştiriyoruz.

Ancak, uçuşlarımızın devam edeceği süreçte diğer bölgelere bileti olan ve iade ve değişiklik talep eden tüm yolcularımıza sadece ücret koşulları kapsamında işlem yapacağımızı bildirmek zorundayız.
Konu ile ilgili gelişmeleri turkishairlines.com ve mobil uygulamamızdan siz de görebilir, rezervasyon ve biletleme ile ilgili konularda hızlıca bilgi alarak işlem yaptırmak için 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizle iletişime

geçebilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, gelecek seyahatlerinizde size eşlik etmekten memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla,

TÜRK HAVA YOLLARI A.O.

Müşteri İletişim Merkezi”

(ortadogugazetesi)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin bu paraya ihtiyacı mı var? Neden seferler iptal edilmiyor?