Türk Hava Yolları

THY’nin 2020’deki ikinci büyük talihsizliği

2020'ye havacılıkta yaşanan kazalar ve olaylar damga vurmaya devam ediyor. Peş peşe gelen uçak kazaları haberlerinden Türk Hava Yolları da nasibini aldı. THY'nin iki A321 tipi uçağı sert inişten kaynaklı ciddi hasar aldı.

2020’ye havacılıkta yaşanan kazalar ve olaylar damga vurmaya devam ediyor. Peş peşe gelen uçak kazaları haberlerinden Türk Hava Yolları da nasibini aldı.  Türk Hava Yolları’nın Frankfurt-İstanbul seferini yapan uçağın ön iniş takımı İstanbul Havalimanı’na inişi sırasında kırıldı. Uçakta bulunan 146 yolcu ve 7 mürettebat tahliye edilirken kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

Fotoğraf: İstanbul Valiliği

THY’NİN BİR UÇAĞI DAHA HASAR GÖRMÜŞTÜ

Bu olay akıllarda 6 Ocak 2020’de yaşanan kazayı akıllara getirdi. Türk Hava Yolları’nın Varşova’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı’ndan kalkan TK1265 sefer sayılı TC-JSK tescilli Airbus A321 tipi uçağı da pistte sert iniş yapmıştı. Kalkışından 32 dakika sonra İstanbul Havalimanı’na gelen TC-JSK tescilli A321 tipi uçağın gövdesinde sert inişten kaynaklı burkulma meydana gelmişti.

BAĞLANTILI HABER:
Türk Hava Yolları'nda yeni dönem resmen başladı
Fotoğraf: kokpit.aero

6 Ocak 2020 tarihinden, iniş takımlarından gelen uyarı üzerine uçuşunu iptal etti. Kaza sonrası ciddi bir bakıma alınan uçağın işlemleri henüz bitmedi.

Resim
Fotoğraf: Havayolu101

Uçağın ne zaman gökyüzüyle buluşacağı ise bilinmiyor.

 

kaynak: havahaber.com

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün