THY’den yurtdışından dönen çalışanlar için duyuru

featured

Türk Hava Yolları’ndan yurt dışından dönen çalışanlara ilişkin önemli bir duruyu yayınladı. Duyuruda yurt dışından gelen çalışanların 23 Mart-3 Nisan tarihlerinde yıllık izinli sayılacağı belirtildi.

“Türk Hava Yolları ailesi olarak Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle hem sizlerin hem de çevrenizdekilerin sağlığını korumak için önlem almaya devam etmekteyiz.

Bu doğrultuda Türkiye’de normal mesai düzeninde görev yapan yer çalışanları ile yurt dışından salgın hastalık nedeniyle Türkiye’ye intikal etmiş merkez tayinli çalışanların 23 Mart 2020 – 3 Nisan 2020 tarihleri arasında yıllık izinli sayılması kararı alınmıştır. Evden çalışma uygunluğu verilen çalışanlarımız da bu kapsamda ilgili tarih aralığında yıllık izinli sayılacaktır. Ücretsiz izin talep edilmesine ilişkin yaptığımız duyuru geçerli olup, bu doğrultuda yapılan talepler işleme alınmaya devam etmektedir.

Yurt dışından dönen ve karantina nedeniyle idari izinde olan merkez tayinli çalışanlarımız da bu kapsamda değerlendirilecek olup, idari izin bitiminden 3 Nisan 2020 Cuma gününe kadar olan kısımda yıllık izinli sayılacaktır.

Zorunlu hallerde asgari sayıda çalışanımız belirlenerek görevlendirilebilecektir. Bu görevlendirme için fazla mesai ödemesi yapılmayacak olup, görevlendirilen çalışma arkadaşlarımızın ilgili tarihleri yıllık izinli sayılmayacaktır. Bilgilendirmenin yöneticilerimiz tarafından YURTICIZAMANYONETIMISEFLIGI@THY.COM adresine yapılması gerekmektedir.

Belirtilen tarihlerde yıllık izin hakkı olmayan veya yıllık izin hak edişi henüz gerçekleşmemiş çalışanlarımız da ileride hak edecekleri izin hak edişlerinden mahsup edilmek suretiyle bu izin imkanından faydalanacaklardır.

Bu süre zarfında yıllık izinli olacak çalışanlarımızın COVID-19 salgınına yönelik ulusal mücadeleye yardım için izinlerini evde geçirmelerini ve görev yaptıkları şehirleri terk etmemelerini şiddetli şekilde tavsiye etmekteyiz.

Sağlıklı günler dileriz.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’den yurtdışından dönen çalışanlar için duyuru