THY’den kar payı bekleyen ortaklara kötü haber!

featured

THY, 2019 yılı hesap ve faaliyetlerine ilişkin Olağan Genel Kurulu’nun 31 Mart 2020 tarihinde Genel Yönetim Binası’nda yapılacağını açıkladı.
Türk Hava Yolları (THY) Olağan Genel Kurul’un yapılacağı tarihi Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile duyurdu. THY’den yapılan açıklamada genel kurul tarihi 31 Mart 2020 olarak belirtildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde şöyle denildi:

“Ortaklığımız Yönetim Kurulu; 2019 yılı hesap ve faaliyetlerine ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 31 Mart 2020 Salı günü saat 14:00’da aşağıda yazılı gündemi görüşüp karara bağlamak üzere hissedarlarımızı Ortaklığımızın Yeşilköy Mahallesi, Havaalanı Cad. No.3/1 Bakırköy/İstanbul adresindeki Genel Yönetim Binası VIP Toplantı Salonu’nda toplantıya davet eder.”

Hisse geri alımı yapacak

Öte yandan THY, KAP’a yaptığı açıklamada sermayesinin yüzde 10’una karşılık gelen pay sayısına kadar hisse geri alımı yapacağını bildirdi. Açıklamada, pay geri alımı için 1.5 milyar liraya kadar fon ayrıldığı, payların geri alımlarında alt fiyat limiti sıfır, üst fiyat limiti ise 30 TL olacağı belirtildi.

Kâr payı dağıtılmayacak

Pay geri alım programının 31 Mart’ta yapılacak genel kurul toplantısında onaya sunulacağı ifade edildi. THY’den KAP’a yapılan bir diğer açıklamada ise, 2019 yılına ilişkin kâr payı dağıtımı yapılmayacağı da bildirildi.

İşte THY’nin 2019 dönem kar payı dağıtım tablosu:

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’den kar payı bekleyen ortaklara kötü haber!