Türk Hava Yolları

THY’de bilet iadeleri nasıl yapılacak?

COVID-19 salgını dolayısıyla iptal olan uçuşların bilet iadeleri 2 ay sonra yapılacak. Hatırlatma THY Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapıldı.

COVID-19 salgını dolayısıyla iptal olan uçuşların bilet iadeleri 2 ay sonra yapılacak. Hatırlatma THY Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapıldı.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, COVID-19 salgını dolayısıyla uçuşları iptal edilen yolcuların bilet iadeleri ile ilgili hatırlatma yaptı. Ekşi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgilere yer verdi:

“Bilindiği gibi havayolları COVID19 salgını sebebi ile seferlerini zorunlu İPTAL etmektedirler. İptal edilen seferlere ait bilet ücretleriSHGM Yönetmeliğine göre UÇUŞ YASAKLARI KALKTIKTAN 2 AY SONRA ödenebilecektir. Bilet değişikliği ve açığa alma ücretsiz yapılmaktadır.”

Resmi Gazete’de yayınlandı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Havayolu İle Seyahat Eden Yolcularına Dair Yönetmelik’e (SYH-YOLCU) geçici madde eklenmiş ve 25 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmıştı.

BAĞLANTILI HABER:   300 uçağımız ilk kez bayram izninde

İşte o geçici madde:

1- COVID-19 salgını nedeniyle 5/2/2020 tarihinden itibaren uçuşun iptal edilmesi durumunda, bu iptaller sebebiyle uçuşu icra eden veya etme taahhüdünde bulunan hava taşıma işletmesi 8 inci, 9 uncu ve 10 uncu maddelerde yer alan hükümlerden uçuş yasakları kalktıktan sonraki iki ay sonuna kadar muaftır.

2- COVID-19 salgını nedeniyle uçuşu iptal edilen yolcunun, hava taşıma işletmesinin boş koltuk durumuna bağlı olarak istediği bir tarih için bilette değişiklik yapma veya bileti açığa alma hakkı vardır. Yolcu, açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktıktan sonraki iki ayın sonrasında hava taşıma işletmesinden alabilir.”

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı