Türk Hava Yolları

İstanbul Havalimanı’nda korku dolu anlar!

Türk Hava Yolları’nın Frankfurt-İstanbul seferini yapan uçağın ön iniş takımı İstanbul Havalimanı’na inişi sırasında kırıldı. Uçakta bulunan 146 yolcu ve 7 mürettebat tahliye edilirken kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

Türk Hava Yolları’nın Frankfurt-İstanbul seferini yapan uçağın İstanbul Havalimanı’na inişi sırasında ön iniş takımı kırıldı.  İniş takımının kırılmasına rağmen pistin ortasında kalan uçaktaki 146 yolcu ve 7 mürettebat büyük bir tehlike atlattı.

THY UÇAĞI BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI

Kazada ölen ya da yaralanan olmadı.Kaza nedeniyle pist geçici olarak trafiğe kapatıldı. Ayrıca dün akşamdan bu yana kuvvetli rüzgar nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda hava trafiğinde gecikmeler yaşandığı uçakların havada beklemek zorunda kaldığı öğrenildi.

ÖLÜ YA DA YARALI YOK

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada olayda ölü ya da yaralının olmadığını açıkladı. Yerlikaya şunları söyledi: “TK1598 Sefer sayılı Frankfurt-İstanbul seferini yapan THY yolcu uçağı, saat 12.25’de İstanbul Havalimanına iniş yaptıktan sonra ön dikmesinin çıkması nedeniyle pist ortasında kalmıştır. İlk bilgilere göre 7’si mürettebat, 146 yolcumuzda herhangi bir yaralanma ve can kaybı yoktur.”

BAĞLANTILI HABER:
Türk Hava Yolları'nın ilk dreamliner'ı görüntülendi

 

Resim

İstanbul’daki yeni havalimanında yaşanan kaza sonrasında, hava trafiğinde yoğunluk gözlendi.

Kaynak: havahaber.com

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün