Haberler

THY uçağı neden Ankara’ya indi? Sağlık Bakanı açıkladı…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Hava Yolları uçağının neden Ankara'ya indiğini açıkladı. Koca, Ankara'da ekibin olduğu için uçağın buraya yönlendirildiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Hava Yolları uçağının neden Ankara’ya indiğini açıkladı. Koca, Ankara’da ekibin olduğu için uçağın buraya yönlendirildiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Etkili önlemler sayesinde bugüne kadar dünyanın her bölgesinde hastalık görülmesine rağmen ülkemizde rastlanmamıştır.”

İŞTE BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI

– Dünyada koronavirüs salgını devam etmektedir. Hayatını kaybedenlerin sayısı 2704’ü bulmuştur.

– Türkiye tedbirleri DSÖ’den ile önce hayata geçiren ilk ülkelerden olmuştur.

– Türkiye’de virüse rastlanmamıştır tüm çabamız bunu devam etmesidir.

– İran’a vakaların bildirilmesiyle bu ülkeye karşı da tedbirlerimizi yoğunlaştırdık.

“ANKARA’DA KARANTİNA MERKEZİ HAZIRDI”

Etkili önlemler sayesinde dünyanın her bölgesinde koronavirüs vakalarının görülmesine rağmen Türkiye’de virüse rastlanılmadığını söyleyen Koca, “İran’dan gelen uçağı Ankara’ya yönlendirmemizin sebebi, daha önce deneyimli olan ekibin Ankara’da karantina merkezlerimizde hazır olmasıydı. Yolculardan bir kısmının Kum ve Meşhed ziyaretleri olduğunun öğrenilmesi, birkaç yolcuda da ateş olmayıp, öksürük bulgularının olması sebebiyle uçağı Ankara’ya indirme kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

BAĞLANTILI HABER:
Florida'da uçak düştü; 3 kişi yaralandı

“TESTLER NEGATİF ÇIKTI”

Bakan Koca, İran’dan getirilen ve karantina altında olan yolcuların tetkiklerinin negatif çıktığını, koronavirüs hastasının bulunmadığını söyledi. Koca, yolcuların karantina süresi hakkında ise, “Bilim Kurulu risk analizi doğrultusunda nasıl bir yaklaşım içinde olacağımızı belirleyecek.” şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün