THY Teknik yeni iş ilanı yayınladı! KPSS’siz teknik personel alımı yapılacak!

featured

THY bünyesinde görev yapmak isteyenler için KPSS’siz personel alım ilanı yayınlandı. THY tarafından yayınlanan personel alım ilanında adayların yapacağı görevler açıklandı.

İş arayanların yakından takip ettiği THY iş ilanlarına bir yenisi daha eklendi. KPSS’siz yayınlanan personel alım ilanında Turkish Technic bünyesinde Uçak Bakım Teknisyeni alınacağı açıklandı.

Yayınlanan ilan kapsamında Turkish Technic, Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun adaylar için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 3 ay süreli İşbaşı Eğitim Programı (İEP) düzenleyecek ve eğitimi başarıyla tamamlayan adayların istihdamını 3 ay sonunda gerçekleştireceği belirtildi.İşbaşı Eğitim Programı boyunca personel adaylarına günlük 89,38 TL (öğrenciliği devam edenler için 67,04 TL) ödenmesi, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi, Genel Sağlık Sigortası primi İŞKUR tarafından yapılacaktır. İEP başlangıç tarihi Şubat ayı içerisinde planlandığı aktarıldı.

Yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. THY iş ilanı başvuru şartları şöyle:

• T.C. vatandaşı olmak

• Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak

• 01.01.1991 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak

• Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya tercihen en az 1 yıl tecilli olmak

• Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak,

• Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

• İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul’da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek

• CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak

• Üniversitelerin Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun veya İEP başlangıç tarihinde mezuniyet belgesi ibraz edebilecek.

 Uçak Gövde-Motor Bakım

 Uçak Elektrik-Elektronik

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY Teknik yeni iş ilanı yayınladı! KPSS’siz teknik personel alımı yapılacak!