1. Haberler
  2. Gündem
  3. THY İtalya uçuşlarına yeniden başladı

THY İtalya uçuşlarına yeniden başladı

featured
Cumali Selvi

Türk Hava Yolları (THY), bu sabah itibarıyla Roma-İstanbul (TK 1862) ve Milano-İstanbul (TK 1874) tarifeli seferlerini yaptı. Roma’dan yapılan ilk uçuşta 105 yolcu ve bir kedi yer aldı. Milano seferi ise 138 yolcu ile yapıldı.

THY, Kovid-19 salgınının şubat ayı sonlarında İtalya’da hızla yayılması sebebiyle bu ülkeye son tarifeli seferini 29 Şubat’ta gerçekleştirmişti.

THY, 24 Mart’ta ve 24 Nisan’da ise bu ülkedeki öğrenci ve geçici süreyle gelenlerin dönmesi için Roma ve Milano’dan 3 özel sefer düzenlemişti.

THY’nin bugün itibarıyla başlattığı seferlerden bu aşamada İtalya’da oturum izni bulunanlar, sağlık ve iş gibi acil durum sebebiyle seyahat etmesi gerekenler ve İtalyan vatandaşları yararlanabilecek.

AB’NİN SEYAHAT KISITLAMASI SÜRÜYOR

AB, mart ayında salgının yayılmasını engellemek için 27 üye ülkenin yanı sıra Schengen bölgesinin parçası olan İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre’ye zorunlu olmayan seyahatlere kısıtlamalar getirmişti. AB dün açıkladığı karara göre, AB ülkelerine yakın Covid-19 verilerine sahip olduğu belirlenen Cezayir, Avustralya, Kanada, Gürcistan, Japonya, Karadağ, Fas, Yeni Zelanda, Ruanda, Sırbistan, Güney Kore, Tayland, Tunus ve Uruguay’a bugünden itibaren sınırlarını açtı.

Türkiye, ABD, Rusya, Brezilya, Hindistan gibi ülkelere ise AB, seyahat kısıtlamaları uygulamaya devam edecek.

AB hangi ülkelere sınırlarını açıp açmayacağına ise ülkelerdeki Covid-19 durumuna ve vaka sayısına göre 2 haftada bir yapacağı güncelleme ile karar verecek.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY İtalya uçuşlarına yeniden başladı
Yorum Yap