Türk Hava Yolları

THY ilk resmi adımı attı; 4 uçak için teklif verdi

Türk Hava Yolları, iflas eden turizm devi Thomas Cook uçakları için ilk resmi adımı attı. THY, şirketten 4 adet Airbus A321 istediği öğrenildi.

Türk Hava Yolları, iflas eden turizm devi Thomas Cook uçakları için ilk resmi adımı attı. Uzun süredir Thomas Cook uçakları ile ilgilenen THY, uçakları bünyesinde bulunduran Çin merkezli ICBC Financial Leasing teklif verdi. THY, şirketten 4 adet Airbus A321 istediği öğrenildi. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Thomas Cook uçaklarıyla ilgilendiklerini açıklamıştı.

BAĞLANTILI HABER:   THY’nin gözü Thomas Cook uçaklarında

15 BOEING 737 DE GELECEK

15 adet Boeing 737 tipi uçağın Norwegian ve Ryanair gibi şirketlerden kiralanacağı kaydedilirken, 2016 ve 2015 model 4 adet Airbus A321 tipi uçağın ise geçtiğimiz yaz sonu iflasını açıklayan ve uçakları yerde olan Thomas Cook şirketinden geleceği belirtildi. Uçakların Kasım ayının ortalarından itibaren filoya katılması bekleniyor.

BAĞLANTILI HABER:   Hava Haber duyurmuştu; THY'nin A321'leri Thomas Cook'tan gelecek

HAVA HABER DUYURMUŞTU

Hava Haber, THY’nin Thomas Cook uçaklarıyla ilgilendiğini duyurmuştu. Haberde şu ifadelere yer vermiştik; Türk Hava Yolları Boeing’den alamadığı 24 tane 737 MAX’e alternatif olarak geçen ay iflas eden Thomas Cook’un uçaklarını değerlendirmeye başladı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Thomas Cook’un yerdeki uçakları dahil yeni alternatifleri de değerlendiriyoruz” dedi.

 

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı