THY, 5 bin 284 Türk vatandaşını yurda getirdi

featured

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, dün 17 ülkeden 25 sefer ile 5 bin 284 Türk vatandaşının daha Türkiye’ye getirildiğini belirtti. Toplam 25 bin vatandaşımız Türkiye’ye getirilecek. Koronvirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yurt dışında kalan Türklerin tahliyesine devam ediliyor. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, dün 17 ülkeden 25 sefer ile 5 bin 284 Türk vatandaşının daha Türkiye’ye getirildiğini bildirdi.

Kıran, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hoşgeldiniz. Bugün başarılı ve titiz bir operasyonla daha 17 ülkeden 25 sefer ile 5 bin 284 vatandaşımızın yurda dönüşünü sağladık” ifadelerini kullandı.

Tahliye uçuşları sürüyor

Bugün de Türk Hava Yolları’nın tahliye uçuşları devam etti. Malezya, Singapur, Karadağ, ABD, Azerbaycan, İsviçre, Ukrayna ve Fransa’dan binlerce Türk vatandaşı Türkiye’ye getirildi.

Vatandaşlar, 14 günlük karantina kuralı gereği, belirlenen şehirlerdeki yurtlara yerleştirildi.

25 bin kişi daha gelecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, birinci aşamada 70’ten fazla ülkeden 39 binden fazla Türk vatandaşının Türkiye’ye getirildiğini, yaklaşık 25 bin vatandaşın daha, ramazan ayı ve Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçirebilmesi amacıyla ikinci tahliye kapsamındaki çalışmalarla getirileceğini ifade etmişti.

Türk Hava Yolları, 20 Nisan’da başlattığı tahliye operasyonu ile 59 ülkeden 195 sefer planladı. Türkiye’ye gelmek için başvuruda bulunan vatandaşlarımızın 28 Nisan’a kadar yurda getirilmesi hedefleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY, 5 bin 284 Türk vatandaşını yurda getirdi