TAV’ın ortağı koronavirüse yakalandı

featured

TAV’ın yüzde 46.12’lik hissesine sahip olan büyük ortağı Aeroports de Paris’in CEO’su Augustin de Romanet’in koronavirüse yakalandığı açıklandı. Romanet 14 gün istirahat edecek. Bu haberle birlikte 12.5 milyar euroluk piyasa değerine sahip ADP’nin hisselerinde saat 15.15 itibarıyla yüzde 2.7 düşüş yaşandı. Diğer yandan İsveç Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Martin Floden’in de koronavirüse yakalandığı açıklandı.

AUGUSTİN DE ROMANET 14 GÜN İSTİRAHAT EDECEK

TAV Havalimanları’nın yüzde 46.12’lik payla en büyük ortağı olan Aeroports de Paris Grup’un (ADP) CEO’su Augustin de Romanet yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yakalandığı duyuruldu.

ADP yönetimi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada Romanet’in koronavirüs testi sonuçlarının pozitif çıktığı ve 14 gün ‘istirahat edeceği’ belirtildi. Öte yandan yapılan açıklamada bu durumun şirketin faaliyetlerini etkilemeyeceği vurgulandı.

HİSSELERDEKİ DÜŞÜŞ SINIRLI OLDU

Piyasa değeri 12.5 milyar Euro olan ADP’nin borsadaki hisselerinde haberin ardından saat 15.15 itibarıyla yüzde 2.7 düşüş yaşandı. Normal şartlarda sert düşüş denilebilecek olan bu oran piyaslardaki dalgalanmalar göz önünde bulundurulduğunda düşüşün sınırlı olduğu söylenebilir.

Diğer yandan yüzde 50’si Fransa’ya ait olan firmanın son dönemde özelleştirileceğine dair haberler Fransız basınında yer almıştı.

İSVEÇ MERKEZ BANKASI BAŞKAN YARDIMCISI DA KOVİD-19 YAKALANDI

TAV’ın ortağı ünlü iş insanının koronavirüse yakalanmasının ardından ekonomi dünyasını şoke eden bir koronavirüs haberi de İsveç’ten geldi. İsveç Merkez Bankası‘ndan yapılan açıklamaya göre bankanın Başkan Yardımcısı Martin Floden koronavirüse yakalandığı açıklandı.(ekogundem)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
TAV’ın ortağı koronavirüse yakalandı