Süper zenginler özel jetler kullanarak karantina yasaklarını deliyor

featured

210’un üzerinde ülkede görülen yeni tip corona virüs (Covid-19) vakalarının sayısı 2 buçuk milyona yaklaşırken pek çok ülke uygulanan karantina uygulamaları nedeniyle toplumsal ve ekonomik sıkıntıyla yüzleşiyor. Ancak süper zenginler sahip olduğu ayrıcalıktan yararlanarak karantina yasaklarına takılmıyor. Ultra zengin yüzlerce yolcu ‘gevşek sınır kontrolleri’ nedeniyle corona virüsün sıcak noktalarından İngiltere’ye 600 bin ile 865 bin lira arasında bedeller ödeyerek seyahat ediyor.

Daily Mail’de yer alan habere göre süper zengin kitle İngiltere’nin arka kapısının anahtarını elinde tutuyor. Buna göre yüzlerce yolcu, ‘gevşek sınır kontrolleri’ nedeniyle corona virüs vakalarının yoğun olduğu bölgerlerden İngiltere’ye uçuyor, buradan da diğer ülkere seyahat ediyor.

23 MART’TA KISMİ KARANTİNA UYGULAMASI BAŞLADI
Kısmi karantinanın başladığı 23 Mart’tan bu yana yurt dışından 545 özel uçağın herhangi bir denetime tabi olmadan ülkeye giriş yaptığı belirtildi. Bunlar arasında corona virüsten en çok etkilenen ülker olan İspanya’dan 25, ABD’den 15, Fransa’dan 27, Almanya’dan 32 uçak bulunuyor. Kısmi karantina uygulaması insanların yalnızca zorunlu hallerde gıda ve ilaç alışverişi dışında sokağa çıkmasını ve iki kişiden fazla olan buluşmaların yasaklanması anlamına geliyor. Bununla birlikte, ülke sınırlarını tamamen kapatmasa da 25 Mart’ta Londra’daki Heathrow Havalimanı’nın faaliyetleri durduruldu. 30 Mart’tan itibaren zorunlu haller dışındaki yurtdışından gerçekleştirilen özel ve ticari uçuşların tamamı sınırlandırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Süper zenginler özel jetler kullanarak karantina yasaklarını deliyor