Ryanair uçuşlarında tuvalete izinle gidilecek!

Boeing 737NG krizi büyüyor; Şimdi de Ryanair
Boeing 737NG

1 Temmuz’da uçuşlara başlayacağını duyuran İrlandalı Ryanair, yolcuların uçuş öncesi ve sonrası uyması gereken kurallar da açıkladı.

Dünyanın en büyük ucuz havayolu şirketi Ryanair, Avrupa Birliği ülkelerindeki seyahat yasağının kaldırılması durumunda 1 Temmuz itibariyle uçuşlarının yüzde 40’ını gerçekleştiremeye başlayacağını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Kovid-19 krizi öncesi operasyonlarının yüzde 90’ını kapsayan ülkelere yaklaşık 1000 uçuş olacak. Ancak uçuş sıklığı azalacak.

Tuvalet izni, kredi kartı zorunluluğu ve adres beyanı

Ryanair’den yapılan açıklamada uçuşların başlamasıyla yolcuların uçuş öncesi ve sonrası uyması gereken kurallar da açıklandı. Bunlardan biri de daha az bagaj hakkı tanınması.

Havaalanlarında ateş ölçümleri, yolculara ve uçuş ekibine maske zorunluluğunun yanı sıra uçak içerisinde yapılacak servisler de sınırlandırılacak. Ödemeler yalnızca kredi kartı ile yapılacak.

Tuvalet önlerinde kuyruk oluşmasına izin verilmeyecek. Tuvalete gitmek isteyenler kabin ekibinden izin alacak.

Hastane seviyesinde hava filtrelerine sahip olacak uçaklar her gece dezenfekte edilecek.

Temmuz ve ağustosta Ryanair’ı kullanacak kişiler, seyahatlerinin ne kadar süreceği ve seyahatleri boyunca hangi adreste kalacaklarını beyan etmek zorunda olacak.

Bu bilgiler, Avrupa Birliği yönetimine verilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ryanair uçuşlarında tuvalete izinle gidilecek!