Rusya’dan yükseltilmiş Su-57 atağı

featured

Yükseltilmiş Su-57 kapsamında tamamen yeni bir motorun yanı sıra, uçağın yeni aviyoniklere sahip olacağı ifade edildi. Su-57’nin Ar-Ge’si 2024’ün sonunda sona ererek yükseltilmiş savaş uçağının üretimine başlanacak.

Rusya merkezli Izvestia gazetesi, gelişmekte olan muharebe jetleri için kademeli olarak iyileştirmelerin Rusya ve yurtdışında olağan bir uygulama haline geldiğini ifade etti.

Rusya Savunma Bakanlığı, yükseltilecek savaş uçağı için son tarihleri ve teknik görevlendirmeler konusunda anlaştı. Yükseltilmiş jetin teknik konsepti belirlenmiş ve üretici firmanın belirlenen zamanda üretmesinin beklendiği ve ‘gerektiği’ belirtiliyor. Rus savunma sanayii kaynakları, uçağın yükseltmeler ile muharebe alanındaki kabiliyetlerinin mevcut kabiliyetlerine göre önemli bir ölçüde artacağını söylüyor.

Yükseltilmiş Su-57 için Ar-Ge sözleşmesi Rus Savunma Bakanlığı ve Sukhoi şirketi tarafından 29 Ekim 2018’de imzalandı. Yapılan açıklamaya göre uçağın prototipin 2022’nin ortalarında uçması ve Ar-Ge’nin 2024 sonunda tamamlanması ve üretime girmesi planlanıyor.

Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov, Su-57’lerin 2019’da yeniden Suriye’de test edildiğini ve verilen tüm görevleri başarıyla icra ettiğini söyledi. Suriye’de uçuş gerçekleştiren Su-57’nin videosu Ruptly video haber ajansı tarafından paylaşılmıştı.

Defence Turk

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Rusya’dan yükseltilmiş Su-57 atağı