“Pilotların mesaisi doldu Ajet yolcuları havalimanında bıraktı” iddiası

THY’den ayrıldıktan sonra operasyon sıkıntısı ve gecikmeli uçuşlarla gündemden düşmeyen AJet’in yolcuları havalimanında bıraktığı iddia edildi. Ajet’in 2 Mayıs tarihinde Düsseldorf-Ankara seferini yapacak olan uçak operasyonel nedenlerle gecikti. Yolcular yaklaşık 5 saat boyunca uçak içerisinde bekletildi. Yolcuların iddiasına göre pilotların mesaisinin dolması nedeniyle uçaktaki yolcular tahliye edildi.

Yolcular geceyi havalimanında geçirdi

Havalimanın gece saatlerinde kapatıldığı için yetkili bulamayan yolcular, AJet müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalıştı. Hava Haber’e bilgi veren bir yolcu çağrı merkezini aradığını merkezin kendisine, “Sistemde uçuşunuzun gerçekleştirildiği görünüyor” bilgisini verdiğini söyledi.

“THY ofisi Ajet bizim firmamız değil dedi”

Gece geç saatlerde telefonlarına yeni uçuşla ilgili bilgi mesajı geldiğini söyleyen yolcu, yeni uçağında 4 saat boyunca rötar yaptığını kaydetti.

Bir başka yolcu ise havalimanındaki Türk Hava Yolları ofisinden bilgi almak istediğini buradaki çalışanların kendisine, “THY çalışanları Ajet artık bizim firmamız değil, yetkili tutmayı unutmuşlar size yardımcı olamayız” dediğini söyledi.

Uçuşla ilgili AJet’te henüz bir açıklam gelmedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
“Pilotların mesaisi doldu Ajet yolcuları havalimanında bıraktı” iddiası