Pegasus uçağının pistten çıkmasıyla ilgili flaş detay! Yolcular dehşet anını anlattı

featured

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda önceki gün İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait uçağın pistten çıkması sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiği kazada yaralanan 180 yolcunun çoğunda kaburga, kol ve bacak kırığı tespit edildi. İniş esnasında sürüklenerek 3’e bölünen uçakta yaralı kurtulan yolcular o anları anlattı! “Nefes alamadık, öleceğimizi sandık. Çok korkunçtu. Kemerini erken açan savruldu”

Dehşeti yaşayan yolcular korku dolu anlarını böyle anlattı.

Kalça ve omurgasında kırıklar oluşan Selin Erdoğan (28), “Uçağımın kalkış saatine çok vakit vardı. Ben de bir önceki uçağa bindim.

Aslında bilet almış olduğum uçağa binseydim bu durum başıma gelmeyecekti. Uçağa bindiğimde direkt uyudum ve ani bir sarsıntıyla uyandım. Uçağın tekerleri yere değmişti ama sarsıntı hala devam ediyordu. Çok geçmeden yüksekten düştüğümüzü fark ettim.

O panikle tek düşündüğüm ölüm oldu, öleceğimi sandım. Nefes alamadım. Maskeler açılmadı. Sonra, ‘Uçak patlayacak’ diye sesler yükselmeye başladı. Sıkıştığım yerden zorlukla uçağın kanadına çıktım. Kırıklara rağmen yürüdüm” dedi.

 

Tedavisi devam eden iş insanı Engin Demir (44) de şunları anlattı: “İstanbul aktarmalı Dubai’ye gidecektim. Uçağın tekerleri yere değdikten sonra, uçak yükseklikten birden düştü. Düşmeyle birlikte kabin bagajları üzerimize düştü. Olduğumuz yerde sıkışıp kaldık. Çevremdeki kadınlar bağırıyordu, yüzleri kanıyordu ve herkes panik halindeydi. Yaşadığımız bir travmaydı. Çok korktuk. Kendi imkânlarımızla uçaktan çıktık.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pegasus uçağının pistten çıkmasıyla ilgili flaş detay! Yolcular dehşet anını anlattı