Haberler

Pakistan’daki uçak kazasında yaralı olarak kurtulan yolcu dehşet anlarını anlattı

24 yaşındaki Mohammad Zubair, düşen Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) jetinin enkazından çıkmaya çalışırken “Ağlayan çocukların sesini” nasıl duyduğunu anlattı.

Düşen uçakta bulunan Mohammad Zubair ve Zafar Masood adlı iki yolcunun kurtarıldığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Mohammad Zubair adlı yolcunun vücudunun yüzde 35’inde yanıklar olduğu, Zafar Masood’un ise vücudunda dört ayrı yerde kırıklar olduğu aktarıldı. Daha önce uçaktan çıkarıldığı düşünülen üçüncü kişinin ise uçağın düştüğü yerleşim bölgesinde yaşayanlardan birisi olduğu açıklandı.

AĞLAYAN ÇOCUKLARIN SESİNİ DUYDUM

24 yaşındaki Mohammad Zubair, düşen Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) jetinin enkazından çıkmaya çalışırken “Ağlayan çocukların sesini” nasıl duyduğunu anlattı. Zubair: “Aniden uçak şiddetli bir şekilde defalarca sarsıldı. Çok fazla duman ve ateş gördüm. İnsanların ağladığını, çocukların ağladığını duydum. Koltuğumdaki emniyet kemerini çözdüm ve gördüğüm bir ışığa doğru ilerledim. Kısa bir süre sonra da enkazdan çıktım.”

“Duyduğum tek şey çığlıklardı”

Kazadan sağ kurtulan iki kişiden bir olan Muhammad Zubair, inişe geçtiği sırada yerleşim yerlerine düşen yolcu uçağında insanların sadece çığlıklarını duyduğunu söyleyerek, “Bayram tatili için Karaçi’ye gidiyordum. Lahor Havalanı’ndan ayrılmıştık. 2 yada 3 kez sarsıntı hissettik. Bir süre sonra etrafta görebildiğim tek şey duman ve ateşti. Her yerden çığlıklar duyuyordum. Duman her yeri kaplamıştı. Kimseyi göremedim sadece çığlıkları duydum. Emniyet kemerini açıktım biraz gördüğüm ışığa doğru ilerledim ve yaklaşık 10 feet yükseklikten aşağıya atladım” dedi.

 

“Birden fazla kez iniş yapmaya çalıştı”

Pakistan medyası, haberlerinde uçağın düştüğü anlara dair görgü tanıklarının ifadelerine yer verdi. PIA Sözcüsü Abdullah Hafeez, görgü tanığının ifadesine dayandırdığı açıklamada, uçağın birden fazla kez iniş yapmayı denediğini ancak başarılı olmadığını belirtti. Öte yandan, başka bir görgü tanığı ise uçağın önce bir baz istasyonu kulesine çarptığı ve ardından yerleşim bölgesine düştüğünü ifade etti.

Başa dön tuşu