Haberler

Mısır’da MiG-29 düştü

Rus yapımı savaş uçağı MiG-29, eğitim uçuşu sırasında Mısır'a düştü. 5 Aralık Perşembe günü, Demyan Kudryavtsev ailesine ait Vedomosti gazetesinin haberine göre, pilotun uçak düşmeden önce atladığı öne sürüldü. Ancak hala kendisine ulaşılamadı.

Rus yapımı savaş uçağı MiG-29, eğitim uçuşu sırasında Mısır’a düştü. 5 Aralık Perşembe günü, Demyan Kudryavtsev ailesine ait Vedomosti gazetesinin haberine göre, pilotun uçak düşmeden önce atladığı öne sürüldü. Ancak hala kendisine ulaşılamadı.

Savunma işletmelerindeki kaynaklara göre, kazanın nedeni, entegre avcı kontrol sistemindeki teknik arızalar veya yanlış pilot eylemler olabilir.

Yakın gelecekte, Rus tarafı, soruşturmaya yardımcı olmak için uzmanlarını Kahire’ye gönderecek.

MiG-29, 2016 ticari sözleşmesinin bir parçası olarak Rusya tarafından Mısır Hava Kuvvetlerine teslim edildi. Kasım 2018’de, Mısır’daki bir kazada benzer bir savaşçı kaybedildi. Komisyon, sorunun yönetim sisteminde bir sorun olduğunu tespit etti.

MiG-29 ile son acil durum bu yılın eylül ayında meydana geldi. Slovakya Hava Kuvvetleri avcı uçağı bir çift eğitim uçuşu sırasında düştü. Sebepler belirlenmedi.

BAĞLANTILI HABER:   Test sonucu olmayan uçağa alınmayacak

Kaynak: Lenta.ru

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı