Maske takmayan kara listeye alınacak

featured

Amerika’da birçok havayolu şirketi, uçuşlarda uyarılara rağmen maske takmayan kişilerin “kara liste”ye alınacağını açıkladı.

Aralarında Alaska Havayolları, American Airlines, Delta, Hawaiian, Jet Blue, Soutwest ve United Havayolları’nın da bulunduğu şirketler, yolcuların maske kullanmaları gerektiği konusunda net şekilde bilgilendirileceklerini, buna uymayan kişilerinse yeniden uçmalarına engel olacak bir listeye isimlerinin kaydedileceğini açıkladı.

Havayolu şirketleri, uçuşlar esnasında sadece yeme içme sırasında maskelerin çıkarılmasına müsamaha gösterileceğini ifade ediyor.

American Airlines, söz konusu uygulamanın Salı gününden itibaren yürürlüğe gireceğini açıklarken bir diğer büyük havayolu şirketi United da bu uygulamaya Perşembe günü başlanacağını duyurdu.

Alınan kara liste uygulaması kararının Corona virüsü salgını geçene kadar devam etmesinin planlandığı belirtiliyor.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla karara destek veren Massachusetts Senatörü Ed Markey, uygulamanın yerinde olduğunu, ancak yine de federal anlamda da hükümet tarafından önlemler ve kararlar alınmasını gerektiğini vurguladı.

Amerika’da hükümet, şirketler ve sendikalardan gelen çağrılara rağmen, hava seyahatinde salgın önlemleri alınmasına yönelik federal düzeyde bir karara varmadı.

Kabin Görevlilileri Birliği Başkanı Sara Nelson ise yaptığı açıklamada, hükümetin bu yönde kararlar alması gerektiğini, sadece şirketlerin getirecekleri düzenlemelerin yeterli olmayacağını söyledi.

Federal Havacılık İdaresi yöneticisi Stephen Dickson’un Çarşamba günü Senato’da katılacağı oturumda bu yönde sorularla karşılaşması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Maske takmayan kara listeye alınacak