Koronavirüs fiyatları düşürdü! Kahve fiyatına uçak bileti satıyorlar!

featured

Çin’de yaşanan Koronavirüs nedeniyle seyahat talebinin düşük olmasını, birçok havayolunun gezginlere bir fincan kahve kadar düşük uçak bileti sunduğunu bildirildi.

Shangai’den Chongqing’e Spring Airlines üzerindeki tek yönlü uçak biletinin, sık uçan yolcu kulübü üyelerine özel bir teklif olarak 4.10 $ (R61.27) değerinde olduğunu bildirildi

Shenzhen Havayolları, yolcularına Shenzhen’den 14 $ (R214) karşılığında Chongqing’e tek yönlü bir bilet sunuyor. İki saatlik 15 dakikalık uçuş genellikle 276 dolar (R4228).
Chengdu Airlines, Shenzhen’den Chengdu’ya bir dolardan daha az bir fiyata (R13.92) tek yönlü uçuşlar sunuyor. Havayollarından gelen bu eylemler, koronavirüs salgını nedeniyle ülkede seyahatleri artırma umudu…

Çin havacılık otoritesi, 25 Ocak ile 14 Şubat arasında, Çin’deki ortalama günlük yolcu trafiğinin 470.000 civarında olduğunu ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 75 düşüş olduğunu ortaya koydu. CNN, virüs nedeniyle 780 milyondan fazla insanın çeşitli seyahat kısıtlamaları altında olduğunu bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) temsilcisi, İtalya, İran ve Güney Kore’deki yeni koronavirüs vakalarındaki ani artışın “derinden ilgili” olduğunu ortaya koydu.
Bununla birlikte, temsilci virüsün içerilebileceğini ve bir pandemiye karşılık gelmediğini söyledi.

Salı günü ilk kez, Çin dışında resmi olarak bildirilen yeni vakaların sayısı – 37 ülke tarafından 427 – Tedros ve DSÖ sözcüsü Fadela Chaib tarafından sağlanan rakamlara göre Pekin (411) tarafından bildirdikleri rakamları aştığı söyleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Koronavirüs fiyatları düşürdü! Kahve fiyatına uçak bileti satıyorlar!