Kobe Bryant’ın öldüğü kazada şok eden bir detay daha!

featured

Los Angeles Lakers’ın efsanevi basketbolcusu Kobe Bryant’ı taşıyan helikopterin sahibi olan şirketin, “sisli” havalarda uçuş ruhsatı olmadığı ortaya çıktı.

Dünyaca ünlü efsanevi NBA basketbolcusu Kobe Bryant’la birlikte 9 kişinin ölümüne yol açan helikopter kazası ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Helikopterin işletmecisi olan Island Express Helicopters şirketinin ruhsatının sadece pilotların görüşünün açık olduğu seferlerle sınırlı olduğu bildirildi.

Reuters’e konuşan ABD Ulusal Taşımacılık Güvenliği Kurulu Sözcüsü Keith Holloway, şirketin sis gibi kötü hava şartlarında uçuş ruhsatının bulunmadığını belirtti.

Pilot Ara Zobayan’ın federal makamlardan aldığı, sadece helikopterin göstergelerine bakarak uçabilmesini sağlayan bir sertifikası olduğu ve kötü havalarda uçma deneyiminin de az olduğu belirtiliyor.
Sikorsky S-76B tipi helikopter, havanın sisli olması nedeniyle yerel polis teşkilatı tarafından uçma izni olmamasına rağmen havalanmış, Kaliforniya Eyaleti’nin Calabasas kentinde bir tepeye çakılmıştı.

Kazada, basketbolcu Kobe Bryant, 13 yaşındaki kızı ve diğer yedi kişiyle birlikte hayatını kaybetmişti.

Island Express Helicopters şirketi, perşembe günü tüm uçuşlarını askıya aldığını duyurdu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kobe Bryant’ın öldüğü kazada şok eden bir detay daha!