Havalimanları

Kadri Samsunlu İmamoğlu’nun önerisine cevap verdi; Pratikte mümkün değil ve gerek de yok

İstanbul Havalimanı CEO'su Kadri Samsunlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, "Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı açık kalsın. İki havalimanı arasına metro yapalım, operasyonlar devam etsin" sözlerine yanıt verdi.

İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı açık kalsın. İki havalimanı arasına metro yapalım, operasyonlar devam etsin” sözlerine yanıt verdi. Dünyada metro ile bir birine bağlı olan iki havalimanın olmadığına dikkat çeken Samsunlu, bu durumun pratikte mümkün olmadığını söyledi.

AHL VE İGA’NIN AYNI ANDA
AÇIK KALMASI MÜMKÜN DEĞİL

“İstanbul Havalimanı’nda üç yılın, beş yılın değil. Elli yılın, yüz yılın çözümü üretilmiş durumda” ifadelerini kullanan Samsunlu şunları kaydetti: “İstanbul Havalimanı ile Atatürk Havalimanı aynı hava sahasını kullanıyor. Devlet Hava Meydanları, aynı hava sahasında iki havalimanın trafiğini yönetme konusuna olumlu bakmıyor. Bakıldığı zaman bu da mümkün değil. Atatürk Havalimanı açık olduğu zaman yumuşak geçiş döneminde İGA’ya sadece 16 sefer düzenleyebildik. 25 kilometre mesafe iki havalimanın operasyonları yürütmesi imkansız.”

BAĞLANTILI HABER:   ‘15 Temmuz Zafer Fotoğrafları’ İstanbul Havalimanı’nda Sergileniyor

PUTİN’İN UÇAĞI NEDEN İGA’YA İNMEDİ

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında yayınlanan programına konuşan Samsunlu’ya Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uçağının neden İstanbul Havalimanı’na değil de Atatürk Havalimanı’na indiği de soruldu. Samsunlu bu soruya şu şekilde yanıt verdi: “Bu havalimanını vizyonunu Cumhurbaşkanımız koydu. Cumhurbaşkanımız da buraya inmiyor. Yarın buraya da inebilir. Bizim Devlet Konuk Evimiz hazır. Bu bir seçim. Putin devlet başkanı olduğu için AHL’ye indi. Ama kendi dışişleri bakanı İGA’ya indi. Putin’in buraya inmediği gün 1.200 uçak indirdik. Aynı gün Sabiha Gökçen’de kaza oldu. Oraya inemeyen 100 uça buraya geldi. ‘O gün İGA’ya uçak inmedi” diye sosyal medyada haberler yayıldı. Bunlar deli saçması.”

BAĞLANTILI HABER:   Antalya Havalimanı'nda 3100 kişiye test yapıldı

kaynak: havahaber.com

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı