Haberler

Kabin memurları hastanede çalışacak!

Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS), korona virüsüyle mücadelenin bir parçası olarak yeni Nightingale hastanelerinin personeline yardımcı olmak için Virgin Atlantic ve EasyJet’ten yardım istedi.

Uçamayan kabin ekipleri Nightingale hastanelerinde çalışacak. Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS), korona virüsüyle mücadelenin bir parçası olarak yeni Nightingale hastanelerinin personeline yardımcı olmak için Virgin Atlantic ve EasyJet’ten yardım istedi.

Her iki şirket de, korona virüsü salgını nedeniyle ülke genelinde inşa edilen yeni hastanelere yardım etmeyi düşündüğü için şu anda azalan talepler ve uçakları yerde tutma kararından sebeple şu anda çalışmayan personellerini yardım amaçlı NHS’e göndermeye başlayacak.

Haber, EasyJet’in bütün filosunu yerde tutma kararı almasından sonra gelmiştir.

Düşük maliyetli taşıyıcı, CPR konusunda eğitilmiş 4.000 kabin ekibini içeren İngiltere merkezli 9.000 çalışanının tümüne zaten konu hakkında bir mektup yazmıştır.

Aynı zamanda Virgin Atlantic, bugüne kadar yaklaşık 4.000 çalışanına gerekli becerileri ve eğitimi olanlara öncelik verecek şekilde bilgilendirecektir.

BAĞLANTILI HABER:   Sağlık Bakanlığı'ndan önemli karar

Yardımcı olmak amacıyla kaydolanlar, ülke genelindeki NHS Nightingale hastanelerinde koğuşlardaki hemşirelerin ve kıdemli klinisyenlerin yakın talimatı altında klinik destek rollerinde hizmet verecekler.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı