İstanbul’da skandal görüntü.. Paris’ten gelen yolcu karantinadan böyle kaçırıldı

featured

Yurtdışından gelen yolcuları karantinaya taşıyan otobüs yolda polisler tarafından durduruldu. Polis karantinada olması gereken Güzide Sofi adlı yolcuyu otobüsten indirdi. Güzide Sofi’nin Sivil Havacılık Kurumu’nda müdür olan Mustafa Sofi’nin kızı olduğu iddia edildi.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

İstanbul Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, “Fransa’dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması“yla ilgili soruşturma başlattı.

SÜLEYMAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaşanan gelişme ile ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Soylu şunları söyledi: “Fransa’dan gelen iki yolcu Kıbrıs aktarmalı olarak uçağa bindirilmiş ancak son gelen yolcularla ilgili böyle bir transit uygulamamız yok. Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs’a göndereceğiz. Burada ihmal kabul edilemez. Kimseye ayrıcalık tanınamaz. Tarafımızca araştırılıp, sorumlular tespit edilip gereği yerine getirilecektir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar

Adalet Bakanı Gül: Hukuk gerekenleri yapacaktır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Paris’ten gelen yolcuların bulunduğu karantina otobüsünden iki kişinin indirilmesine ilişkin, “hukuk gerekeni yapacaktır.” ifadesini kullandı.

Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Fransa’dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması olayıyla ilgili olarak hukuk gerekeni yapacaktır. Bu konuda hiçbir taviz, hiçbir istisnai muamele kabul edilemez.” değerlendirmesinde bulundu.

Kanun önünde herkesin eşit olduğunu vurgulayan Bakan Gül, olayın takipçisi olduklarını kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İstanbul’da skandal görüntü.. Paris’ten gelen yolcu karantinadan böyle kaçırıldı