İsrail’li El-Al havayolları ABD’li işadamına satılıyor

featured

Amerikalı işadamı Kenny Naftali Rosenberg’in oğlu Eli Rozenberg, iş dünyası dergisi Globes’e yaptığı açıklamada El-Al Havayollarını satın almayı düşündüğünü belirtti.

Son yıllarda ekonomik güçlükler yaşayan ve COVID-19 salgınında ekonomik durumu daha da olumsuz bir yöne sapan İsrail havayolları şirketinin satışı aslında bir manada şirketin finansal açıdan yenilenmesi olarak görülüyor.

Eli Rozenberg halihazırda El-Al’ın ana şirketi Knafaim ile görüşme halinde. Rozenberg, şirketin belli oranda hissesini satın almadan önce İsrail maliyesinden yardım alması için gerekli koşulların oluşturulmasını talep ediyor. Eğer El-Al, çoğu tasarruf tedbirleri kapsamında olan bu şartları yerine getirmeyi başarırsa, devletten 250 milyon dolarlık yardım almaya hak kazanacak. İsrail maliyesi de bu kredi karşılığında şirketin 150 milyon dolarlık ana hissesine sahip olacak.

Geçtiğimiz günlerde Haaretz’de çıkan bir haberde, İsrailli başka bir işadamının da şirketi almak istediği belirtilmiş, ancak yatırımcının adı açıklanmamıştı.

El-Al halihazırda kabin, yönetim ve teknik personelin bağlı olduğu sendikalarla gelecek yeni dönem için anlaşmalar imzaladı. Toplamda 5000 kişiyi temsilen imzalanan bu anlaşmalarda şimdilik pilotları temsil eden sendikanın imzası bulunmuyor. (Şalom)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İsrail’li El-Al havayolları ABD’li işadamına satılıyor