Hava-İş’ten zehir zemberek açıklama!

featured

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) havayolu çalışanlarının maaşları ile alakalı yapılan yorumlar hakkında resmi web sitesi üzerinden açıklamada bulundu.

Hava İş tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Değerli üyelerimiz,

26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi 32. Maddeye göre ikinci yıl, ikinci altı ay ücret zammı TÜİK Tüketici Fiyat Endeksi (2003=100 ) Haziran 2020 indeks sayısının Aralık 2019 indeks sayısına göre değişim oranına ilave olarak %1.5 eklenerek yapılacaktır.

Bu kapsamda Haziran 2020 tarihindeki ücretlere 01.07.2020 tarihinden itibaren %7.25 oranında ücret zammı yapılacaktır.

Ayrıca son günlerde bazı medya organlarında üyelerimizin maaşları hakkında algı yaratan yorumlar ve köşe yazıları bulunmaktadır. Havacılık sektörü hakkındaki bilgisi sadece ücretsiz bir şekilde uçtuğu uçuşlarda, yediği yemeklerden ve özel sipariş üzerine uçaklara yüklenen yüzlerce dolarlık şaraplardan ibaret olan kişiler salgın süresince hayatını riske atarak kargo taşıyan, tahliye uçuşu gerçekleştiren kabin ve kokpit ekibi, kargo çalışanı, loadmaster, yer operasyonunda görev alan emekçi üyelerimizin maaşları hakkında en ufak bir yorum hakkına sahip değildir.

Üyelerimizin aldıkları her kuruş, alın terinin emeğin ve mücadelenin karşılığıdır. Covid-19 sonrası için THY A.O. ile değerli üyelerimizin menfaatine olacak çözümlerin görüşüleceği bu dönemde bu tür haberlerin provoke ve algı yaratma amacı taşıdığı hedef konumunda olan değerli üyelerimiz tarafından da bilinmektedir. Bu süreçte tüm üyelerimiz elini taşın altına koymuş, hayatlarını riske atarak milletimize hizmet namına başarılı operasyonlar yürütmüş ve yürütmeye devam etmektedir.

Buradan bir kez daha duyuruyoruz ki; üyelerimizin emekleriyle aldıkları maaşlar üzerinden algı yaratıp içinden geçtiğimiz şu zor günlerde çalışanları tek taraflı ve keyfi uygulamalara zorlayan yöneticilerin çözüm arayacağı yerler gazete köşelerinde dillendirilen yalan teklifler değil çalışanların bizzat kendileri ve onların yetkili sendikaları olan Hava-İş’tir.

Sayın Genel Başkanımızın basına yansıyan açıklamalarında da belirttiği gibi yapılacak olan herhangi bir anlaşma ya da protokol siz değerli üyelerin görüşleri alınmadan ilgili meslek örgütleriyle görüşülmeden imzalanmayacaktır.

Saygılarımızla,
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Hava-İş’ten zehir zemberek açıklama!