Atlas Global

AtlasGlobal’de düğüm çözülüyor

AtlasGlobal’in patronu Murat Ersoy’un yaptığı yoğun görüşmelerle ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

AtlasGlobal’in patronu Murat Ersoy’un yaptığı yoğun görüşmelerle ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Anex ve Pegas’la stratejik partnerlik

TurizmGüncel’in sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Anex Tour ve Pegas Touristik AtlasGlobal’in stratejik ortağı olacak. Konuyla ilgili olarak üç şirketin anlaşma aşamasında olduğu öğrenildi.

Plana göre AtlasGlobal’in stratejik partneri olacak olan Anex ve Pegas’ın, şirkete finansal destek sağlayacağı, bir süre sonra ise birkaç alternatiften biri üzerinde yola devam edileceği belirtildi.

Anex’in Intourist, Öger ve Bucher operasyonlarını AtlasGlobal yapacak

Buna göre, Rusya’da Intourist’i; Almanya’da ise Öger Tours ve Bucher Reisen’i satın alması beklenen Anex Tour’un bu operasyonlarını AtlasGlobal yapacak. Aralık ayından sonra ise ortaklık, satın alma veya stratejik partnerliğe devam etme seçeneklerinden biriyle yola devam edilecek.

Kazakistan ve Özbekistan’da stratejik partnerler

Görüşmelerde varılan prensip anlaşmasına göre, AtlasGlobal için Rusya’da da bir hava yolu şirketi kurulması seçeneği masada. Halihazırda Anex ve Pagas’ın AtlasGlobal’le Kazakistan ve Özbekistan pazarlarında ciddi bir stratejik partnerliği bulunuyor. AtlasGlobal, bu iki ülkede Anex ve Pagas’ın uçuşlarında tek yetkili şirket olma özelliği taşıyor.

Öte taraftan AtlasGlobal’in maaş ödemelerini yaptığı ve operasyonlarının sorunsuz şekilde devam ettiği öğrenildi.

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı