Atlasglobal iddialı dönüyor; B777’ler filoya katılacak

featured
Fotoğraf: Cumali Selvi

Türkiye’nin özel havayolu şirketlerinden Atlasglobal yeniden yapılanma süreciyle yoluna devam ediyor. Şirket, yaz sezonu itibariyle filosunu yeniden büyütmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz yılın son aylarında kısa süreliğine uçuşlarını durduran ve küçülen filosuyla yeniden yola devam kararı alan Atlasglobal, 2020 yaz sezonu için ciddi hazırlıklar yapıyor.

Atlasglobal filosunda yer alan TC-AGD ve TC-AGF kuyruk tescilli uçaklar geçtiğimiz cumartesi günü İrlanda’daki Shannon Havalimanı’na gönderilmişti. Atlasglobal Direktörü Orhan Sancar, şirketin gelecek planlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AirportHaber’e açıklamada bulunan Sancar, gönderilen iki A330-200 tipi yolcu uçağının düzenli bakım kontrolleri kapsamında İrlanda’ya gittiğini ifade ederek, “Uçaklar Atlasglobal tescilinde kalmaya devam edecek. A330’lar yaz için planlanan uçuş programlarına dahil edilecek. Bu uçaklar Mayıs 2020’den itibaren Kazakistan-Antalya ve Antalya’dan Moskova, Ekaterinburg ile Kazan’a gerçekleştirilecek seferlerde kullanılacak” dedi.

Rusya’da Intourist ve Pegas ile çalışacaklarını ifade eden Orhan Sancar, bahsi geçen tur operatörleriyle görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

İKİ BOEING 777 FİLOYA KATILACAK

Öte yandan Atlasglobal’in iki Boeing 777’yi filosuna katmak istediği ve şartların oluşması durumunda bu uçakların yaz operasyonlarında kullanılacağı öğrenildi.

Kaynak: AirportHaber

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Atlasglobal iddialı dönüyor; B777’ler filoya katılacak