Turizm

Anex Tours’tan ikinci Thomas Cook hamlesi

Geçtiğimiz günlerde Thomas Cook’un Rusya ayağı Intourist’i bünyesine katan Anex Grubu, şirketin Almanya ayağındaki Öger Tours ve Bucher Reisen ve Neckermann’ı da bünyesine katıyor.

Geçtiğimiz günlerde Thomas Cook’un Rusya ayağı Intourist’i bünyesine katan Anex Grubu, şirketin Almanya ayağındaki Öger Tours ve Bucher Reisen ve Neckermann’ı da bünyesine katıyor. Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, Thomas Cook’un Almanya’daki şirketleri Öger Tours, Bucher Reisen ve Neckermann Reisen’i de devralacaklarını açıkladı. Sabah’tan Betül Alakent’e konuşan Koçkar, “Türk turizmi adına dünya turizmine yön vermek için çalışıyoruz. Thomas Cook’tan hisse satın almamız da bu yönde atılmış bir adımdı. İflas öncesinde de Rusya ve Almanya ayaklarını almak istiyorduk. İflas sonrasında da stratejimizi bu hedefimiz doğrultusunda geliştirdik” dedi.

BAĞLANTILI HABER:
Thomas Cook'un Rusya ayağı o şirketin oldu

”Öger’i geri almak bizim için gurur meselesiydi”

Thomas Cook’un Almanya ayağı olan Öger Tours, Bucher Reisen ve Neckermann için ön anlaşmayı imzaladıklarını aktaran Koçkar, “Öger Tours çok eski bir Türk markası. Onu geri almak bizim için bir gurur meselesiydi. Nechermann ve Bucher de Almanya’nın en büyük markalarından. Bu markaların da yurtiçi ve yurtdışı tüm operasyonlarını devralıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAĞLANTILI HABER:
6 maddede Thomas Cook krizi

2020 hedefi 3 milyon yolcu

ANEX Tour’un Türkiye’ye 2019 yılında 1 milyon 850 bin kişi taşıdığını anlatan Koçkar, “Bunun 150 bini Almanya, 1.7 milyonu da Rusya ve BDT ülkeleriydi. Önümüzdeki yıl satın almaların da etkisiyle bu sayı yüzde 50’in üstünde artacak ve 3 milyonu aşacak” dedi.

BAĞLANTILI HABER:
Hava Haber duyurmuştu; THY'nin A321'leri Thomas Cook'tan gelecek

Kaynak: Sabah

Etiketler

İlgili Haberler

Bu da dikkatini çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı