Pilot yolculara küfür etti

featured

İzmir’den Ankara’ya gitmek için hazırlanan Anadolujet’e ait TK7013 sefer sayılı uçak yolcularını aldıktan sonra kalkış için hazırlanmaya başladı. Kalkış saati 21.00 olan uçak sis yüzünden kalkışını gerçekleştiremedi. Uçak içinde bekleyen yolcular, uçuş ekipleri tarafından üç kez anons yapılarak gecikmeye ilişkin bilgilendirildi. Bekleme sırasında yakıtı azalan uçağa yakıt ikmali yapılırken yolcuların sinirleri de bir hayli gerildi.

YOLCULAR KOKPİT KAPISINI YUMRUKLADI!

AirportHaber‘in iddiasına göre; Yolcular üç saat boyunca uçak içinde bekletildi. Bu sırada bazı yolcular uçaktan inmek istedi. Kokpit ekibi de mikrofonun açık unutulduğunu farketmeden yolculara küfür edince uçakta kıyamet koptu. H.S. isimli pilotun küfürü üzerine yolcular kokpit kapısına yöneldi. Bazı yolcular kokpit kapısını yumruklayarak pilotun dışarı çıkmasını istedi. Uçakta bulunan Reklamcı Ayberk Aybars, o gece yaşananları AirportHaber’e anlattı.

Aybars, “ Uçağın pilotu sis geçince kalkacağımızı söyledi. Bu sırada sanıyorum iki kez uçağa yakıt ikmali yapıldı. Bazı yolcular uçaktan inmek istedi ancak terminale alınma talebi kabul edilmedi. Gece saat 00.00 civarı pilotun anons sisteminden yolculara sinkaflı küfür ettiğini duyduk. O andan sonra yolcular isyan etti ve kokpit kapısını yumrukladılar” dedi.

Olay sonrası uçağın kapısı açılarak yolcular uçaktan zorlukla indirildi. Saat 21.00’de kalkması gereken İzmir-Ankara uçuşunun yolcuları saat 02.30’da bir başka uçağa alınarak Ankara’ya hareket etti.

Bazı yolcuların pilot hakkında havayoluna şikayetlerini ilettikleri öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pilot yolculara küfür etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir