AtlasGlobal’de hacizler başladı

featured
AtlasGlobal Havayolları’nın Brezilyalı TAM havayollarından satın aldığı Airbus A330-200 tipi geniş gövdeli uçak İstanbul’a geldi.

Atlas Havayolları iflasını açıkladığında en fazla mağdur ettiği çalışanları hakları aramak üzere adliye kapısında belirdi. Ancak şirket sadece çalışanlarını değil sektörde hemen hemen her yere borç takarak faaliyetlerine son verdi.

14 Şubat’ta Atlas’ın iflasını istediği ve uçuşlarının durdurulduğunu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) duyurdu. Şirketin bu şekilde iflasından şüphesiz denetim ve kontrol görevini tam yapamayan kamu kurumları da sorumlu, ama bu yönde bir aksiyon söz konusu değil. Durum böyle olunca çalışanlar ve şirketler kendi başlarının çaresine bakmaya başladı. Bunlardan birisi de Atlas’a ikram hizmeti veren Sancak Inflight Service.

Sancak, alacakları sebebiyle Atlas’ın iştiraki olarak kurulan Atlantik Uçuş Okulu’nun (AFA) %35 hissesine 2 milyon dolar karşılığı olarak el koymuş. Sancak yetkililerine neden tamamına değil de %35’ine haciz koyduklarını sordum. Merak edenler de olabilir. AFA’nın diğer hisseleri başkaları üzerine görünüyormuş. Bu sebeple sermaye takibi hukuki olarak devam ediyormuş.

Güntay Şimşek’in yazısının devamını okumak için TIKLAYIN

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
AtlasGlobal’de hacizler başladı